Antalya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla Zekai Baloğlu Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen program için şehir dışından gelenlerle birlikte katılımcı sayısı 5 bini aştığından dolayı dışarıda kalanların izleyebilmesi için de salon dışına dev ekran kurulmuştu.

Akşehir’e üç kez gelen, Baba Ocağı olarak adlandırdığı Akşehir’de bulunmaktan büyük gurur duyduğunu ve Seyyit Mahmut Hayrani’nin torunu olduğunu dile getiren CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Akşehir’e olan bağlılığını ve hemşehrileri olmaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu her fırsatta dile getirdiğinin sözde kalmadığını bir kez daha kanıtladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Twitter'dan paylaştığı video ile ilk kez oy verecek gençlere seslendiği "Alevi" açıklamasıyla yayınladığı videosunda Akşehir’i ne kadar çok sevdiğini kanıtlayan bir detay da dikkat çekti. Kılıçdaroğlu’nun kütüphanesinde rahmetli İbrahim Hakkı Konyalı’nın yazdığı ‘AKŞEHİR’ kitabını bulundurduğu görüldü.

'MİLLİ KURTULUŞ SAVAŞIMIZIN KARA KUTUSU

AKŞEHİR’DİR VE AKŞEHİR’İ İL YAPACAĞIZ'

Hatırlanacağı üzere, Kılıçdaroğlu ‘Büyük Yörük Türkmen Buluşması’nda yaptığı konuşmasında, “Akşehir’e üçüncü gelişim. Gazi Mustafa Kemal’i düşünün; Samsun’a çıktı, Amasya’ya geldi, Erzurum’a gitti, Sivas Kongresi’ni topladı. Akşehir’e tam 22 kez gelip burada çalıştı. Diğerleri il, Milli Kurtuluş Savaşı’nın asıl karargahı olan Akşehir neden il değil? Bizim kadim kültürümüzün yerleşkesi olan bir yeri neden il yapmayacağız? Yapacağız. Bu işin sağı solu yok, tarihi var. Milli Kurtuluş Savaşımızın kara kutusu Akşehir’dir.