Güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri ile musiki, geleneksel ve çağdaş görsel sanatlar ve spor projesi/programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerinin 9. sınıflarına öğrenci alınmasına ilişkin yetenek sınavında başarılı olan öğrencilerin yerleştirme sonuçlarının ilan edilmesinin ardından, merkezi yerleştirme sonucunda asıl listeden kayıt hakkı kazananlar için kesin kayıt süreci 17-19 Temmuz 2023 olarak açıklandı.

Boş kalan kontenjanlara merkezi birinci yerleştirme sonuçlarına göre asıl ve yedek listeler 19 Temmuz 2023 Çarşamba günü (yarın), boş kalan kontenjanlara merkezi ikinci yerleştirme sonuçlarına göre asıl ve yedek listeler de 20 Temmuz 2023 Perşembe günü ilan edilecek. Böylece merkezi birinci yerleştirme sonuçlarına göre kesin kayıtlar 20 Temmuz, merkezi ikinci yerleştirme sonuçlarına göre kesin kayıtlar da 21 Temmuz’da yapılacak.

Ek yerleştirme sürecinde boş kalan kontenjanlar 7 Ağustos’ta ilan edilirken bu kapsamda tercihler de 7-11 Ağustos 2023 tarihleri arasında alınacak ve boş kontenjanlara yerleştirme sonuçları 14 Ağustos 2023 tarihinde açıklanacak.

Deprem bölgesine tanınan kontenjan kapsamındaki öğrenciler ve “çocuklar için özel gereksinim raporu (ÇÖZGER)” kapsamındaki öğrenciler ise okul müdürlüklerince kendilerinden istenen belgelerle birlikte kayıt yaptıracakları okula giderek işlemlerini gerçekleştirecekler. Süreçler, e-Okul üzerinden takip edilecek.