Vatandaşların sevgisi ve ilgisi Köksal’ın ‘Herkesin Başkanı’ olduğunun göstergesi oldu. Yakın ve samimi konuşmalar sırasında halkın sorunlarını ve taleplerini dinleyen Nuri Köksal;

“Eski hükümet binası ve mevcut adliye binasının merkezi konum ve alanı itibariyle yıkılıp yerine uzun yıllardır sahip olamadığımız, tüm birimleri bir arada toplayarak vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için oradan oraya dolaşmayacakları Akşehir’imizin şanına yakışır bir belediye binası yapacağız. Eğitim çağındaki çocuk ve gençlerimizden ihtiyaçlı olanlara belediyemiz tarafından ilköğretimden üniversiteye kadar burs vereceğiz. Yine maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizin sınav ve ulaşım ücreti belediyemiz tarafından karşılayacağız. Kurulacak İstihdam Ofisi iş arayan tüm hemşerilerimizin bilgilerini kayda girecek, gerek özel şirketler gerek iş yerlerinden eleman arayan kurum ve kişiler istedikleri vasıflara uygun iş arayan kişilerle buluşturulacaktır. Sonuçta iş arayan iş, eleman arayan eleman bulacak. Şehrimizin tamamını ilgilendiren önemli projelerde halkımızı bilgilendirip son kararı halkımızın vermesi için halk oylamasına sunacağız. Böylece şehrimizde ilk defa katılımcı demokrasinin örneğini gerçekleştireceğiz. Merkez ve kırsal mahallelerimizde yaşayan sokak hayvanlarımızın doğal alan ve barınaklara alarak hem parazit aşılarını hem de kısırlaştırma işlemlerini hızla gerçekleştireceğiz. Can dostlarımızı incitmeden doğalarına uygun yaşamasını sağlayıp iki ay içerisinde hemşerilerimizin başıboş hayvanlardan kaynaklı sorunlar yaşamasının önüne geçeceğiz. Mülkiyeti belediyeye ait olan katlı otopark üzerindeki boş alanı sosyal tesis olarak değerlendireceğiz. Bu sosyal tesiste yaşlı vatandaşlarımız için bir lokâl de mevcut olacak.” dedi.

Kahvelerdeki vatandaşın samimi sohbeti ve ilgisini gören Belediye Başkanı Adayı Nuri Köksal vatandaşlara samimiyetlerinden dolayı teşekkürlerini sundu.