Narkotik ekibi yaptığı araştırmalarda M.A.S. nin Antalya plakalı araç kiraladığını belirledi. M.A.S.’nin kiraladığı aracı takibe alan narkotik ekibi M.A.S. nin kiraladığı Antalya plakalı aracın İstanbul plakalı araç ile birlikte hareket ettiğini Antalya’dan Akşehir’e birlikte geldiğini İstanbul plakalı aracın önden M.A.S. nin kiraladığı Antalya plakalı aracın arkadan geldiğini tespit etti. 

Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik, Asayiş ve Trafik ekipleri birlikte hareket ederek iki aracı da Yeni Antalya yolu Engilli yol kavşağında durdurdu. Araçlarda bulunan M.A.S. ile birlikte O.B., Ş.B. ve O.D. isimli dört şüpheliyi gözaltına alan ekipler şüphelilerle birlikte iki aracı detaylı arama yapmak için emniyet müdürlüğü bahçesine getirdi.

Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararı ile araçlarda ve şüphelilerin üzerinde arama yapan ekipler çeşitli markalarda kaçak 78 şişe viski, bir şişe rakı, bir şişe votka, bir adet viski yapım kiti, dört adet anason ile 56 adet lyrica uyuşturucu hap ele geçirdi. Ele geçirilen kaçak içkilerle uyuşturucu maddelere el koyan narkotik ekibi dört şüpheli hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak, Kabul Etmek ve 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet suçlarından işlem yaptı. Şüpheli M.A.S. hakkında ayrıca Uyuşturucu Madde Ticareti suçundan işlem yapan narkotik ekibi emniyetteki işlemleri tamamlanan dört şüpheliyi Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığına sevk etti. Savcılık sorgusu tamamlanan şüphelilerden O.B., Ş.B. O.D. denetimli serbestlik tedbiri ile serbest kalırken M.A.S. tutuklanma talebi ile sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak Akşehir Cezaevine gönderildi.