Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası’na, hizmet alanı içerisinde ikamet/işyeri adresi bulunan gerçek veya tüzel kişilere verilecek yetki belgelerinin düzenlenmesi konusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca yetkilendirme yapıldığına dair Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yazısının ardından Bakanlıkça verilecek olan eğitimden sonra K Belgelerinin verilmeye başlanacağı bildirildi.

Akşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kalkan, konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“K Belgelerinin Odamızda verilebilmesi konusunda uzun zamandır lobi çalışması yapmaktayız. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu nezdinde K belgesi işlemleri için üyelerimizin ve nakliyecilerin Konya’ya gitmek zorunda kaldıklarını aktararak Sayısal Takograf Kartının (Dijital Ehliyet) verildiği gibi K Belgelerinin de Akşehir TSO’da verilebilmesi için girişimlerde bulunmuştuk. Yaşanan gelişme doğrultusunda K Türü Yetki Belgeleri hizmeti bundan böyle Konya merkeze gitmeye gerek kalmadan Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (Akşehir TSO) alınabilecek.

Bu hizmet ile ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren Akşehir TSO üyesi olan veya olmayan işletmeler ve nakliyeci esnafı K Türü Yetki Belgesi işlemlerini Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapabilecekler. Böylece üyelerimiz ve nakliyeci esnafımıza büyük kolaylık sağlamış ve hem zaman hem de ekonomik kayıplarının önüne geçmiş olduk.

Odamızın yetkilendirilmesi sürecindeki desteklerinden dolayı; TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Başkan Yardımcısı ve Konya Ticaret Odası Başkanımız Selçuk Öztürk ile emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bu yeni hizmetimizin üyelerimize, ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren tüm firmalara ve nakliyeci esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.”