Akşehir merkez mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelen Afşar; Akşehir’in istihdam sorunu, ekonomi, kalkınma, eğitim, spor, sağlık ve modern kent görünümü gibi konularda yapacağı düzenleme ve yeniliklerden bahsetti.

Büyükşehir Yasası ile mahalle statüsüne giren mahallelerde de; çiftçiliğin aile mesleği olması ve aldığı görevler sebebiyle özellikle Akşehirli çiftçilerin sorunları ve tarım alanında Akşehir’de yapılması gerekenler konusunda edindiği bilgi ve tecrübeye ek olarak sahada yaptığı çalışmalarla da çiftçilerden bilgi aldı. Afşar, Akşehir’de tarım alanında yapılması gerekenler ve çözümler konusunda vatandaşlara beyanatlarda bulundu. Ziyarette bulunduğu her yerde vatandaşların yoğun teveccüh gösterdiği Afşar, yaptığı saha çalışmalarında her kesimden insanın yüreğine dokunacak açıklamalarda bulundu.

Adaylık öncesinde yaptığı çalışmalarda Akşehir’in en önemli önceliklerinin istihdam, ekonomi, kalkınma hamleleri, turizm ve tarımsal yenilikler olması gerektiğini vurgulayan İsmail Afşar; bu konularda tüm sorun ve eksilikleri bertaraf edecek somut projelerinin tamamlandığını ve uygulamaya hazır olduğunu ifade etti.

Tecrübeli aday; Akşehir’i geliştirmek, kalkındırmak ve vatandaşların taleplerine cevap verecek projelerini, 17 Şubat 2024 Cumartesi günü saat 14.00’te Akşehir Kültür Merkezi’nde düzenlenecek “Aday Tanıtımı ve Proje Lansmanı” programında açıklayacak.

Programa tüm Akşehir Halkı davetlidir.