İşcan’ın, staj yapan öğrencileri ziyaretine; Şube Müdürleri Kerim Atik ve Abdullah Tunçez, Yunak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Uyanık ve Koordinatör Öğretmen Arif Özkara katıldı. Heyet, beceri eğitimi alan ve staj yapan öğrencilerle tek tek ilgilenirken, teorik olarak bazı uygulamaları da izledi.

İşletme sahiplerinin görüş ve önerilerini de alan Mahmut İşcan; “Eğitim ve sanayi, bir ülkenin kalkınması için olmazsa olmaz iki unsurdur. Dünyadaki gelişmelere uygun olarak planlanmış bir mesleki ve teknik eğitim insan odaklı kalkınmanın sağlanmasında etkin rol almaktadır. Bizler ara eleman istihdamında meslek liselerimizin ne kadar önemli bir rol oynadığının farkındayız.” şeklinde konuştu.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü İşcan; işletmelerde beceri eğitimiyle staj çalışmalarının planlı olarak yürütülmesi, çıkabilecek sorunların belirlenmesi, öğrencilerin başarı, devamsızlık ve disiplin durumlarının izlenmesi ve rehberlik yapılabilmesi amacıyla ziyaretlerin belirli aralıklarla sürdürüleceğini söyledi.