Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, ilçe merkezi ve mahallelerinde bulunan okul ziyaretlerini sürdürüyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, ziyaretleri kapsamındaokul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselere giderek hem öğrencilerle, hem de öğretmenlerle görüşmelerine devam ediyor. İşcan, ikinci dönem başı ziyaretleri kapsamında özellikle mahalle okullarına ağırlık vererek, zaman zaman derslere katılıyor, oyunlar oynuyor, öğrencilerle birlikte kitap okuyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İscan, ziyaret sırasında yöneticilerden ve öğretmenlerden okulların mevcut durumları ve ihtiyaçlarıyla ilgili bilgiler alması ve incelemelerde bulunması sonrasında öğrenciler ile sohbet ederek öğrencilerin isteklerini dinliyir. Okul ile ilgili sorunları yerinde görmek öğretmen ve öğrencilerle diyalog içerisinde olmak ve yaşanılan sorunlara pratik çözümler bulabilmek amacı ile okul ziyaretlerine devam ettiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan;Yaptığımız ziyaretler sadece fiziki inceleme ziyaretleri olmadı. Aynı zamanda öğretmen arkadaşlarımızla görüşüp sorunları hakkında bilgiler aldık. Okulları dolaşıp eksiklikleri yerinde görmeye çalışarak fikir alışverişinde bulunuyoruz. Gelişimden ve değişimden haberdar olursak, çocuklarımızı geleceğe daha hazır vaziyette yetiştirmiş oluruz."dedi.

İdareci ve öğretmenlere yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü İşcan, ziyaretlerinin süreceğini, öğrenci ve öğretmenlerle her zaman iç içe olanaklarının altını çizdi.

İşcan, hafta başından itibaren ziyaretleri kapsamında; Yunak Merkez dışında Koçyazı, Piribeyli, Kuzören, Turgut, Harunlar, Hursunlu, Kuyubaşı, Kıllar, Yavaşlı, Böğrüdelik, Hacıfakılı, Odabaşı, Saray, Sülüklü ve Çayırbaşı mahallelerinde bulunan okulları ziyaret etti.