Şair ve ödüllü ders kitabı yazarı İlhan Özay adına Tuzlukçu Belediyesi, Çocuk Kültür Evi’nde düzenlenen programda öğrenciler yazdıkları şiir yarışmasında şiirleri okudular.

Şair İlhan Özay’ın kızı Sanat dünyasının tanınmış isimlerinden Tuğba Özay ve annesi emekli öğretmen Duygu Özay’ın da katılımlarıyla gerçekleşen yarışmada öğrenciler doğa, hayvan sevgisi ve vatan sevgisi üzerine yazdıkları şiirleri okudular.

Toplam 12 öğrencinin katıldığı şiir yarışmasında jüri üyelerinden eşit puan alan 2 öğrenci 1.nci oldu. Konarı Şehit Tuncay Yapıcı Ortaokulu’ndan Hicran Kurultay “Barışın Şiiri” adlı şiiriyle ve yine aynı okuldan Fatih Kaçar isimli öğrencileri “Dünya Barışı” adlı şiiriyle birinciliği paylaştılar.  Tuzlukçu Ortaokulu’ndan Ayşe Nur Yanık “Benim Vatanım” adlı şiiriyle ikinci, Mevlana İmam Hatip Ortaokulu’ndan Ayşe Naz Buğdaycı “Barış İsterim” adlı şiiriyle üçüncü oldu. İlk üç dereceye giren öğrencilere tablet ve derece madalyası verilirken, yarışmaya katılan diğer öğrencilere ise çeşitli hediyeler verildi. Aileler ve öğrencilerin katılımıyla oldukça keyifli geçen yarışma da öğrenciler Tuğba Özay ile hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta yarıştılar.