Branşlarında birinci olarak 2 Mayıs 2023 tarihinde Konya’da yapılacak olan İl Yarışmasında ilçemizi temsil edecek olan öğrenciler madalyalarını, İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu ve Şube Müdürlerinin elinden aldı.

İlkokul kategorisinde Küre, Mangala, Q-Bitz, Equilibrio ve Pentego, Ortaokul kategorisinde ise Küre, Mangala, Pentego, Reversi ve Kulami oyunlarının finalleri renkli ve heyecanlı mücadelelere sahne olmuş, birincilik elde eden öğrencilerimiz şu şekilde sıralanmıştı:

İlkokul Kategorisi: Mangala’da Yazla Şehit Astsubay İbrahim Geçer İlkokulu öğrencisi Bilge Gökalp, Pentago’da Nihat Dayanık İlkokulu öğrencisi Yunus Emre Dinç, Küre’de Yazla Şehit Astsubay İbrahim Geçer İlkokulu öğrencisi Bedriye Elif Kalkan, Q-Bitz’de Yıldırım Bayezid İlkokulu öğrencisi Çınar Berk Uzun, Equilibrio’da Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Remzi Kaan Çoban.

Ortaokul Kategorisi: Mangala’da Adsız Sedat Sezgin Ortaokulu öğrencisi Yetiş İzzet Çoban, Pentago’da Şehit Zeynep Sağır İHO öğrencisi Yusuf Aysan, Küre’de Bahçelievler Ortaokulu öğrencisi Melike Nur Altun, Reversi’de Ortaköy Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi Serkan Şahan, Kulami’de Bahçelievler Ortaokulu öğrencisi Eylül Feryal Erdemir.