Toplantı sonrasında yapılan yazılı açıklamada; Millet İttifakı tarafından kamuoyu ile paylaşılan seçim beyannamesinde toplumun her kesiminin sorunlarına çözüm önerilerinin olduğu ve bu öneriler sahada vatandaşlara anlatıldığında olumlu tepkiler alındığı aktarıldı. Bayram sonrası saha çalışmalarının daha da hızlanacağı belirtilen açıklamada, Millet İttifakı’nın Konya’da rekor sayıda milletvekili çıkaracağı öngörüsüne de yer verildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akşehir İlçe Başkanı Ali İlker Gencer, İYİ Parti Akşehir İlçe Başkanı Ali Dağhan, Saadet Partisi Akşehir İlçe Başkanı Mustafa Karakaş, Demokrat Parti Akşehir İlçe Başkanı İsmail Yüksel, Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Akşehir İlçe Başkanı Mehmet Akif Turcan ve Gelecek Partisi Akşehir İlçe Başkanı Fatih Köle tarafından yapılan ortak açıklama şöyle:

“Artık hem Akşehir’de hem ülkemizde değişim zamanı gelmiştir. Millet İttifakı olarak 13. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde; Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’ın da seçim kampanyasına destekleriyle tüm Türkiye’yi karış karış gezerek kampanya sürecimizi devam ettiriyoruz. Bizler de Millet İttifakı’nın Akşehir temsilcileri olarak 14 Mayıs seçimlerine kapı kapı, köy gezerek vaatlerimizi anlatıyoruz. 

 

Millet İttifakı ilçe başkanları olarak halkımızı, kampanyamıza desteğe davet ediyoruz. Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında ülkemizi her alanda hak ettiği yere getirmek hepimizin ortak görevidir. 14 Mayıs’ta hep birlikte kazanacağız.”