Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Yunak ziyaretleri kapsamında ilk önce Yunak Kaymakamı Murat Karahan’ı ziyaret ederek ilçenin eğitim durumu hakkında istişarelerde bulundu. Daha sonra Yunak Öğretmenevine geçen Yiğit, burada verilen hizmetleri yerinde inceledi. Yiğit, daha sonra Borsa İstanbul İlkokulu’nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi, temaslarda bulunduğu Orhan Erdem İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrenci ve öğretmenlerle görüştü, okulun laboratuvar ve kütüphanesini gezdi. Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile de bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Yiğit, okul bünyesinde açılacak olan e-Sınav Merkezi ile kütüphane ile fizik, kimya ve matematik atölye ve laboratuvarlarını gezdi.

Okul ziyaretleri ve temaslarına Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürü Abdullah Tunçez ve Kerim Atik’in eşlik ettiği Murat Yiğit, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde de ilçenin eğitim durumu hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan’dan bilgi aldı.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı Konya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’e teşekkür etti. Yunak’ta olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Yiğit de İşcan ile ilçe milli eğitim müdürlüğü çalışanları ve okul yöneticilerine teşekkür etti.