Amatör imkanlarla profesyonel bir çalışma ortaya koyan Torku Şeker Spor yönetimi, genç sporcularla çıktığı yolda emin adımlarla başarıları elde etmeye devam ediyor. Türkiye Güreş Federasyonu’nun 2023 faaliyet programı kapsamında Samsun’da düzenlenen Yaşar Doğu U17 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’na 55 ilden yaklaşık 750 sporcu katıldı. Dört ayrı minderde dereceye girmek için verilen mücadeleler, büyük çekişmeye sahne oldu.  

Şampiyona’da 51 kiloda mindere çıkan Torku Şekerspor’dan Ömer Altaş, finalde Kayseri Şekerspor’dan Denizhan Uğur’u mağlup ederek Türkiye Şampiyonluğu’nu kazanırken, 60 kiloda Halil Çınar da Osmaniye GSK’den Kemal Şahbaz’ı puan vermeden yenerek Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.

Ata sporumuz güreşte gençlere yatırım yapmaya devam edeceklerini belirten PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı, aynı zamanda Torku Şeker Spor Onursal Başkanı Ramazan Erkoyuncu, konuya ilişkin açıklamasında; “Kulübümüzde genç sporcularımızla mücadele ediyoruz. Gençlerimiz azimle çalışıyorlar ve başarıları da haklı olarak elde ediyorlar. Amacımız faal olduğumuz Güreş, Bisiklet ve Bedensel Engelliler Badminton branşlarında sporcularımızın milli takımda yer almalarına katkıda bulunarak ülkemize de madalyalar kazandırmaktır.” ifadelerine yer verdi.

Samsun’dan iki altın madalya kazanarak döndüklerini ifade eden Konya Torku Şeker Spor Kulüp Başkanı Ahmet Bozdam; “Yakın zamanda faaliyete başladığımız Güreş branşında gençlere yaptığımız yatırımlar madalya olarak dönüyor. Samsun’da 2 sporcumuzda Türkiye Şampiyonu oldu. Ömer ve Halil, kendi sıkletlerinde altın madalya kazandılar. Gece gündüz çalışan antrenörlerimizi ve sporcularımızı kutluyorum. Amatör branşlarda, profesyonel bir anlayışla yolumuza devam edeceğiz.”  diyerek desteğinden dolayı PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu’ya teşekkür etti.