Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte yürüttüğü “Çevre Eğitim Projesi” kapsamında Tarihi Meram Köprüsü önünde düzenlenen programda; 31 ilçede anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde 7 kategoride düzenlenen yarışmalarda İnovasyon dalında 2 öğrencimiz dereceye girdi. Akşehir Şehit Özden Çınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Kübra Sarı lise düzeyinde Konya 2.’si olurken, Gazi Mustafa Kemal İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Mehmet Efe Servi de yine aynı branşta ilkokul düzeyinde aynı başarıyı yakalayarak Konta 2.’liği elde etti.

Öğrencilerimiz ödüllerini, Konya Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Daire Başkanı Serdar Koyuncu’nun elinden alırken dereceye giren okullarımız da Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından renkli yazıcı ile ödüllendirildi.  

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aynur Türkoğlu’nun da katıldığı ödül töreninde Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş; İş Sağlığı ve Güvenliği İlçe Koordinatörü Halil İbrahim Şahin ile Çevre Eğitim Projesi Koordinatörü Ercan Çakır’a çalışmalarından dolayı plaket takdim etti.