Akşehir Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri gençleri zehirlemek için sokak satıcılığı yapan ve uyuşturucu madde kullanan şahıslarla ilgili yaptığı çalışmalar kapsamında üç şüpheli ile şüphelilerin kullandığı aracı yakalarken şüphelilerle birlikte kâğıda emdirilmiş sentetik kannabinoid bonzai ele geçirdi.

Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri Sakarya plakalı aracı D-300 üzeri uygulama noktasında durdurdu. Araçta haklarında daha önce uyuşturucu madde kullanmaktan işlem yapılan M.A. ile H.B. olduğunu belirleyen narkotik ekibi iki şüpheli ile şüphelilerin bulunduğu araçta arama yaptı. Narkotik ekibi tarafından şüphelilerin üzerinde ve araçta yapılan aramada kâğıda emdirilmiş sentetik kannabinoid bonzai ele geçirdi. Narkotik ekibi tarafından gözaltına alınan M.A. ve H.B. isimli iki şüpheli hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Kabul Etmek suçlarından işlem yapıldı.

Yeni Mahallede devriye gezen narkotik ekibini fark eden S.K. ekibi fark edince kaçmaya çalıştı. Kaçmaya çalışan S.K. narkotik ekibi tarafından yakalandı. Yakalanan S.K. üzerinde uyuşturucu madde olduğu için kaçtığını söyledi. S.K. nın yapılan üst aramasında dört parça halinde kâğıda emdirilmiş sentetik kannabinoid bonzai ele geçirildi. Şüpheli S.K. hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak ve Kabul Etmek suçlarından işlem yapıldı.