Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu madde kullanan ve sevk eden şahıslarla ilgili yaptığı çalışmalar kapsamında üç şüpheliden 965 gram esrar ile 304 içimlik kağıda emdirilmiş bonzai ele geçirerek el koydu.

Narkotik ekibi yaptığı istihbarı çalışmalar kapsamında M.A.D. isimli şüphelinin Akşehir’e çevre illerden yüklü miktarda uyuşturucu madde getireceğini tespit etti. Narkotik ekibi şüphelinin geldiği aracı D-300 uygulama noktasında durdurdu. Şüphelinin üzerinde ve eşyalarında arama yapan narkotik ekibi 965 gram esrar ele geçirdi. Ele geçirilen uyuşturucuya el koyan narkotik ekibi M.A.D. isimli şüpheliyi gözaltına aldı.

Diğer bir olayda ise H.F. nin Yeni Mahalle de uyuşturucu alacağını belirleyen narkotik ekibi şüpheliyi takibe aldı. Y.K. ile buluşan H.F. Y.K. dan uyuşturucu aldı. Uyuşturucu alışverişi sonrası iki şüpheliyi de gözaltına alan narkotik ekibi şüphelilerin üzerinde yaptığı aramada 304 içimlik kağıda emdirilmiş sentetik bonzai ele geçirerek el koydu.

Gözaltına alınan şüpheliler H.F., Y.K. ve M.A.D. hakkında “Uyuşturucu Madde Bulundurmak, Kullanmak, Kabul Etmek ve uyuşturucu madde ticareti” suçlarından işlem yapan narkotik ekibi şüphelileri adliyeye sevk etti. Savcılık sorgusu tamamlanan şüpheliler Y.K. ve M.A.D. tutuklanma talebi ile sevk edildiği Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak Akşehir cezaevine gönderildi.

Editör: Pervasız Web