Yalvaç ve Gelendost’ta musluk hırsızlığı yapan şüpheli gözaltına alınmasının ardından sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanırken, Yalvaç’ta tabanca hırsızlığından gözaltına alınan 3 şüpheli de yine çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gelendost’ta musluk hırsızı tutuklandı

Isparta’nın Gelendost ilçesi Bağıllı köyündeki caminin şadırvanından 8, Yalvaç ilçesi Yağcılar köyündeki camiden 6, Eski Sanayi Mahallesi’ndeki cami şadırvanından 9 , Zafer Mahallesi’ndeki caminin abdest alma yerinden 10 musluğun çalınması üzerine Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Yalvaç Gelendost İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti. Yapılan çalışmalar sonucunda olayı gerçekleştirdiği tespit edilen V.S., düzenlenen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı.

Çalınan musluklardan 18'i Isparta merkezde bulunan geri dönüşüm firmalarında ele geçirildi. İfadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edilen V.S. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tabanca hırsızlığında 3 tutuklama

Yalvaç Yağcılar köyünde yaşayan A.S.'nin evinden 2 ruhsatlı tabanca ile bu tabancalara ait mermilerin çalınması üzerine harekete geçen Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Yalvaç İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş Timleri ekipleri, yaptıkları çalışmalar sonucunda olayı gerçekleştirdikleri tespit edilen B.Y., E.A. ve R.Y. isimli şahısları, çaldıkları tabancalar ve 650 mermi ile yakalayarak gözaltına aldılar.

İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheli, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.