Akşehir Organize Sanayi Bölgesinin Kurucu Ortaklarından oluşan Müteşebbis Heyeti’nde; Yatırım İzleme ve Koordinasyon Bşk’nın hissesi % 30  ve 2 kişi, Akşehir Belediyesi’nin hissesi % 51 ve 4 kişi,  Akşehir Tic. ve San. Odası hissesi % 13 ve 2 kişi, Ticaret Borsası %13 ve 2 kişi Sanayiciler ise yalnızca 8 kişi ile temsil ediliyor.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ender Kalkan, Akşehir Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cafer Onur Keskin ve Başkan Yardımcısı Rafet Akçetin, Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi için belirlenen alanlar ile ilgili tapuları resmen aldılar.

Akşehir Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cafer Onur Keskin yaptığı açıklamada; “Yeniköy ve Ulupınar Mahalleleri arasında bulunan daha öncesi mera olan sonrasında Hazineye devrini gerçekleşen Gıda İhtisas OSB’nin toplam 37,8 hektar’lık bir alan üzerinde kurulacak.  240 bin m2’si sanayi parseli, 44 bin m2 Yeşil Alan, 24 bin m2 yollar, 20 bin m2 Sosyal Tesis Alanı ve 13 bin m2 alanı ise Arıtma bölümünden oluşmaktadır. Planlanan alana 25 sanayi tesisi kurulması ve yaklaşık bin 500 kişilik istihdam kazandırması ve ayrıca kurulacak meyve ve sebze işleme tesislerinde bölgemiz çiftçisinin ürünlerinin kıymetli satılması öngörülmektedir. Bu sürecin tamamlanmasında emeği geçen; Konya Milletvekili Orhan Erdem’e, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan’a, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkan yardımcısı Kutluhan Taşkın’a ve Sanayi İl Müdürü Vehbi Konarılı’ya teşekkür ederim.” dedi.