Akşehir KYK Kız Öğrenci Yurdu ve Akşehir Belediyesi’nce düzenlenen iftara; Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir KYK Müdürü Bünyamin Efe, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve ilçe yönetimi katıldı. İftar yemeği öncesinde, eşi Ayşegül Akkaya ile birlikte masaları tek tek gezen Başkan Akkaya; aileler ve çocuklarla sohbet etti, depremzedelerin Ramazan-ı Şerif’ini tebrik ederek hayırlı iftarlar diledi.

Yaptığı konuşmada, bir arada olmaktan mutluluk duyduğu depremzedelerin taleplerini olabildiğince yerine getirmeye çalıştıklarını aktaran Akkaya; “Fırsat bulduğumuzda sizleri ziyaret ediyoruz. Ben inanın buraya gelmekten mutluluk duyuyorum. Heyecan duyuyorum. Sizlerle beraber olmaktan ayrı bir huzur buluyorum. Akşehir Kültür Merkezi’nde Perşembe günleri saat 10:00’da gerçekleştirdiğimiz halk günü toplantılarında da sizleri dinlemekten mutluluk duyarım. Biz her zaman emrinizdeyiz. Allah oruçlarımızı kabul eylesin, bizlere bir daha böyle acılar göstermesin.” dedi.

AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu da yaptığı konuşmada; “Birçok ailemizde telefon numaram mevcut, her zaman bana ulaşıyorlar. Elimizden geldiğince, gücümüz yettiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz; Akşehir ve Konya artık Hatay’la kardeş şehir oldu. Deprem bölgesinde ve Akşehir’de sizlere destek olmaya çalışan Belediyemize, KYK Müdürümüz Bünyamin Efe ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etmek istiyorum. Konya Milletvekilimiz Orhan Erdem’in selamlarını iletiyorum.” ifadelerine yer verdi.

İftar sonrasında Akşehir Belediyesi tarafından çocuklara patlamış mısır ve pamuk şeker ikramında bulunuldu, palyaço ve çizgi film karakterlerinin maskotları ile birlikte bir eğlence düzenlendi.