Akşehirspor karşılaşmaya; Talha Kaya, Aykut Taşkunfurat, Taner Kaçıran, Rıdvan Yanık, Ahmet Sarı, Serkan Akbakay, Berat Gülap, Ali Yakupçebioğlu, Suat Yüksel, Ayhan Altınay ve Osman Gümüş ilk on biriyle başladı.

Karşılaşmaya atak bir oyunla başlayan temsilcimiz, 6. dakikada sol kanattan yapılan ortada Ahmet Sarı’nın kafa golüyle 1-0 öne geçti. Rakip takıma karşı sağladığı üstünlüğü devam ettiren ve adeta tek kale oynayan temsilcimiz, karşılaşmanın 23. dakikasında Ahmet Sarı’nın, Ayhan Altınay’ın pasını plase vuruşla gole çevirmesiyle skoru 2-0 yaptı. İlk yarının sonuna gelindiğinde, dakika 45’te bu kez sağ kanattan gelen ortayı gole çeviren Ahmet Sarı, kendisinin ve takımının 3. golünü kaydederek hattrick yapmış oldu.

Maçın ikinci yarısında da ataklarına devam eden Akşehirspor, rakibinin kapanmasıyla dördüncü bir gol bulamazkan, tamamını üstün götürdüğü karşılaşmadan 3-0’lık galibiyet ve 3 puanla ayrıldı. Grubunda haftalardır liderliği elden bırakmayan Akşehirspor, bu galibiyetiyle puanını 36’ya yükseltmiş oldu.