Karne Törenine; Akşehir Kaymakamı Mehmet Özel, Belediye Başkanı Salih Akkaya, Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu, AK Parti Akşehir İlçe Başkanı Abdurrahman Çardakoğlu ve Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı. Karne heyecanına ortak olan ilçe protokolü, ilk kez karne alan öğrencileri tebrik ederek, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından hediye edilen şivlilik kutusu ile karne ve madalyalarını dağıttı.

İlk kez karne heyecanı yaşayanlar arasında, Nasreddin Hoca İlkokulu’nun ikiz öğrencileri; 1-C Sınıfından Esma ve Efe Ülker, 1-E Sınıfından da Belinay ve Fatıma Ayça İlhan ile Yavuz ve Selim Tekin yer aldı. Akşehir Gençlik Merkezi’nin çocuklara balon dağıttığı karne töreni, günün anısına fotoğraf çekimleriyle sona erdi.

Akşehir Belediyesi’nden Yarıyıl Tatili Hediyesi

Başkan Salih Akkaya, Akşehir Belediyesi tarafından organize edilen Keloğlan isimli çocuk tiyatrosunun ücretsiz olarak çocuklarla buluşacağını duyurdu. Belediyenin yarıyıl tatili sürprizi olan oyun; 25 Ocak 2023 Çarşamba ve 26 Ocak 2023 Perşembe günleri, saat 11:00-14:00-16:00’da 3’er seans olmak üzere Akşehir Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

HABERİN FOTO GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ