Günümüzden 88 yıl önce, 5 Aralık 1934 tarihinde seçme ve seçilme hakkına sahip olan kadınlarımız, Atatürk’ün öngörüsü ve kadınımıza verdiği değerle birçok Avrupa ülkesinin önüne geçmişti. Ata’mız, kadınlar hakkındaki görüşünü; “Şuna inanmak lazımdır ki dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir.” cümlesiyle ifade etmişti.

Kadın hakları alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının kamuoyu ile paylaştıkları araştırma sonuçlarına göre; bu yılın Kasım ayında ülkemizde 30 kadın, erkekler tarafından öldürüldü yani kadın cinayeti sayısı yalnızca 1 ayda 30 oldu. Bu kadınlardan 13’ü evli olduğu ve 1’i eskiden evli olduğu, 4’ü birlikte olduğu ve 3’ü eskiden birlikte olduğu erkekler tarafından, 4’ü akrabası ve 2’si ise tanıdığı erkeklerce katledildi. Yine Kasım ayında 20 kadın da şüpheli şekilde ölü bulundu.

Pervasız Gazetesi olarak; annelerimiz, kardeşlerimiz, evlatlarımız olan kadınlarımızın gününü bütün içtenliğimizle kutluyor, ülkemizin kadın cinayeti ayıbından bir an önce kurtulması yolunda “gereken her şeyin sonuna kadar yapılması” için tüm yetkililere bir kez daha çağrıda bulunuyoruz.