Selçuk Üniversitesi Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu tarafından Hemşirelik Haftası ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

12 – 18 Mayıs tarihleri arasındaki Hemşirelik Haftası Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Etkinlikler kapsamında Akşehir Kültür Merkezi’nde bir program düzenlendi. Programa Akşehir Kaymakamı Ali Dursun, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Akşehir Kadir Yallagöz Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hasan Serdar Gergerlioğlu öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Hasan Serdar Gergerlioğlu’nun yaptığı açılış konuşmasının ardından Refik Akten tarafından ‘Televizyonu kapat, Hayatı Aç’ konulu bir seminer verildi. Seminerde televizyonun insan ve aile hayatına olumsuz etkileri, çocukların televizyondaki kişileri nasıl örneklediği ve televizyonsuz bir yaşamın insan hayatına katkıları eğlenceli bir dille anlatıldı.

Seminerin ardından konuşmacı Refik Akten’e Okul Müdürü Prof. Dr. Hasan Serdar Gergerlioğlu tarafından bir plaket verilirken program hemşirelik öğrencilerinin pantomim gösterisi ile devam etti.