Stantları ziyaretinde ilk etapta Hars Traktör ve Tradisk işletmelerinin üretim çalışmaları, üretim kapasiteleri ve sağladıkları istihdam konularında bilgi alan Başkonsolos Onur Şaylan, ertesi gün gerçekleştirdiği ziyarette de Akşehir için neler yapılabileceği ve kendisinin bu yönde verebileceği destekler konusunda planlamalar yaparak istişarede bulundu.

Akşehir’in ve ülkemizin önde gelen ihracatçı firmalarından olan ve Akşehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki dökümhane fabrikası ve entegre tesisiyle faaliyet gösteren Hars Traktör A.Ş. ile İstanbul’da debriyaj diski üreten Tradisk Traktör Diski Otomotiv Yedek Parça Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı H. Hüseyin Angılcı, halihazırda toplam 58 ülkeye gerçekleştirilen ihracatın ötesinde yeni iş potansiyeline dönük temaslarda bulundu.

Dubai Başkonsolosu Onur Şaylan’ın da uluslararası alanda başarılı olmuş bir Akşehirli olarak Akşehir ekonomisinin gelişmesine yönelik araştırma ve destek olma motivasyonu dikkat çekti. Angılcı, hemşehrimiz Başkonsolos Şaylan’a ziyaretleri ve samimi tutumundan dolayı teşekkür etti.