Hastane var yolu yok, gece gidense dönemiyor. Otogarı var, kavşağı yok, güldürürken düşündüren Nasreddin Hocası var, düşünün ki uluslararası denilen bir festival boyutu yok. Belediyesi var, binası yok. Bu şehir gerçekten bir Nasreddin Hocalık olmuş...

Akşehir Devlet Hastanesine gitmek isteyen vatandaşların düzgün bir yolu olmadığından büyük zorluklar çektiğini söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Sevim Uzun; “Antalya çevre yolundan yapılan bağlantı yolu köylerden gelen vatandaşlarımız için bir kolaylık olsa da şehir içinden hastaneye gitmek isteyen vatandaşlarımız sanayi içerisinden doğru düzgün asfalt yolu bile olmayan dolambaçlı yoldan, sanayi trafiğinin içinden geçerek hastaneye ulaşmaya çalışmaktadırlar. Kaldı ki gecenin geç saatlerinde Acil Servise giden araç sahibi olmayanların dönecek bir vasıtaları da yok. Taksi ücreti ateş pahası!

Sanayi Çarşısına girmeden, Mustafa Kemal Paşa Caddesi veya Gazi Bulvarı üzerinden hastaneye direkt bir bağlantı yolu olmadığından hem şehir görünümü hem de ulaşım açısından kötü bir görüntü oluşmaktadır. 

Bu nedenle yeni hastane önündeki Alparslan Türkeş Bulvarı'na şehir içinden gelen vatandaşlarımızın ulaşımı için sanayi çarşısı içine girmeden, tüm vatandaşlarımızın ve şehrimize dışarıdan gelen misafirlerimizin HASTANE YOLU diyebilecekleri Mustafa Kemal Paşa Caddesi, 70 Evler civarı veya Gazi Bulvarı üzerindeki Bahçeşehir villaları civarından bir yol açılarak buraya direkt bağlantı verilmesi, şehrimiz görünümünü ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine kolay ulaşımı açısından büyük fayda sağlayacaktır.

Geçen gün bir vatandaşımız babam kalp krizi geçirdi, hastaneye yetiştirmek için köyden (şimdiki adı mahalle) iki dakikada geldim şehir içinden beş dakikada hastaneye ulaşamadım diyerek dert yandı.

Hastanenin yol sorununun en kısa sürede çözülmesi bütün vatandaşlarımızın en büyük isteğidir.” dedi.

Editör: Haber Merkezi