banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

YUNAK'TA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

“Geleceğe nefes” kampanyası kapsamında Yunak’ta da fidanlar toprakla buluştu. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından; Türkiye'de ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarını artırmak ve çevre konusunda farkındalığı yükseltmek amacıyla, “Geleceğe nefes” ve “Bugün fidan yarın nefes” sloganlarıyla 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 11 milyon fidan dikme programı kapsamında, Yunak'ta da fidanlar toprakla buluştu.

GÜNDEM 12.11.2019, 00:03 12.11.2019, 00:03
20
YUNAK'TA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU
banner12

“Geleceğe nefes” kampanyası kapsamında Yunak’ta da fidanlar toprakla buluştu.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından; Türkiye'de ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarını artırmak ve çevre konusunda farkındalığı yükseltmek amacıyla, “Geleceğe nefes” ve “Bugün fidan yarın nefes” sloganlarıyla 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen 11 milyon fidan dikme programı kapsamında, Yunak'ta da fidanlar toprakla buluştu.

11 Kasım saat 11:11'de tüm ülke genelinde olduğu gibi Yunak'ta da İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce dağıtılan fidanlar; Çeltik Yunak yol ayırımı mevkiinde, okullarda ve okulların belirlediği alanlarda dikilerek can suyu verildi. Yunak Çeltik Yol Kavşağındaki etkinliğe İlçe Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Belediye Başkan Abdullah Emre Demirhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ömer Çomak, kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

"Bugün fidan yarın nefes" kampanyası çerçevesince Yunak'ta yaklaşık 12 Bin 600 fidanın dikildiği belirtildi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
26
parçalı az bulutlu