banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

YUNAK ÇÖZÜMÜ BÜYÜKŞEHİR’DE BULDU!

Yunak Belediyesi tarafından oluşturulan hayvan toplama ekiplerinin, ilçe merkezindeki cadde ve sokaklarda vatandaşlara sıkıntı yaşatan başıboş sokak köpeklerini toplayarak Büyükşehir Belediyesi’ne ait Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim ettiği açıklandı.

GÜNDEM 04.02.2022, 00:10 03.02.2022, 17:33 Haber Merkezi
1484
YUNAK ÇÖZÜMÜ BÜYÜKŞEHİR’DE BULDU!
banner12

Yunak Belediyesi’nin sosyal medya hesabından, “Yunak’ta vatandaşların isteği üzerine Belediye ekipleri sokak hayvanlarını toplayarak Konya’daki huzurlu yuvalarına teslim etti” başlığıyla yapılan paylaşıma göre; Yunak Belediyesi hayvan toplama ekipleri, ilçede başıboş dolaşan sokak köpeklerini toplayarak Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne yerleştirdi. Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen köpekler; burada kısırlaştırılıp, kuduz aşıları yapıldıktan sonra tedavi sürecinin ardından yeniden hayvan barınağına yerleştirilecek.

Yunak Belediyesi’nin, aynı paylaşımda yer verilen açıklaması ise şöyle:

“Son zamanlarda ilçemizde cadde ve sokak aralarında başıboş gezen köpeklerin varlığının artması üzerine ilçe halkının şikayetlerini de göz önünde bulundurarak bir ekip oluşturduk. Oluşturduğumuz ekip sokak hayvanlarına zarar vermeden kontrol altına alıyor, yemek ve su ihtiyacını karşıladıktan sonra özel araçla sokak köpeklerinin koruma altına alınması ve daha iyi şartlarda yaşatılmalarını sağlamak için Büyükşehir Belediyemize ait hayvan bakım evine götürüyorlar. Burada hayvanlar, sağlık kontrolleri yapıldıktan sonrada barınağa yerleştiriliyorlar. Bu konuda vatandaşlarımızdan biraz sabır, anlayış ve hassasiyet bekliyoruz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
18
açık