banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

'YERİNDE TARİH'

Akşehir Belediyesi ve Şehri Beyza Gençlik Derneği tarafından hanımlar için yerinde tarih etkinliği düzenlendi. Akşehir’deki tarihi ve kültürel yerlerin gezilerek katılımcılara bilgi verilmesine dayanan etkinlik, Nasreddin Hoca Meydan’ından başladı.

GÜNDEM 27.11.2019, 00:07 27.11.2019, 00:07
15
'YERİNDE TARİH'
banner12

Akşehir Belediyesi ve Şehri Beyza Gençlik Derneği tarafından hanımlar için yerinde tarih etkinliği düzenlendi.

Akşehir’deki tarihi ve kültürel yerlerin gezilerek katılımcılara bilgi verilmesine dayanan etkinlik, Nasreddin Hoca Meydan’ından başladı. Etkinlik kapsamında Nasreddin Hoca Türbesi, Batı Cephesi Karargâhı Müzesi, Arasta, İplikçi Camii, Nasreddin Hoca Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Ulu Cami, Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi, Ferruhşah Mescidi ve Tarihi Kilise ziyaret edildi. Katılımcılara her bir ziyaretle ilgili geniş bilgi aktarılan gezi sonrasında, Akşehir Belediyesi Hıdırlık Sofrasında Belediye Başkanı Salih Akkaya ile etkinliğin değerlendirmesi yapıldı.

Belediye Başkanı Akkaya; “Belediyemiz ve Şehr-i Beyza Gençlik Derneğimiz ile hanımlarımız ve annelerimiz için “Yerinde Tarih” isimli bir etkinlik düzenledik. İstedik ki Akşehir’imizde yaşayan herkes bu şehrin güzelliklerini yerinde görsün, bu yerler hakkında detaylı bilgi sahibi olsun. Bu kapsamda buna benzer etkinlikler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
26
parçalı az bulutlu