banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

banner35

banner46

YAKLAŞAN BAYRAM ÖNCESİ UYARDI

Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü; çarşı, merkez mahalleler ve merkez dışı mahalleler olmak üzere kent genelinde çöp konteynerlerinin yıkanması ve dezenfekte edilmesi işlemini tamamlarken, Belediye Başkanı Salih Akkaya da yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde vatandaşları, kurban atıkları konusunda uyardı.

GÜNDEM 13.07.2021, 00:09 12.07.2021, 17:27 Haber Merkezi
492
YAKLAŞAN BAYRAM ÖNCESİ UYARDI
banner12

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Başkan Akkaya; yaz aylarının gelmesi ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkmasıyla hızlandırılan çalışmalarda sona gelindiğini belirttiği açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerce yürütülen çalışmalarda, çöp boşaltılan konteynerler tamamen yıkanmaktadır. Modern çöp konteyner yıkama aracıyla ve ilaçlı sularla kısa süren işlem sonunda pırıl pırıl hale gelen konteynerler, bakteri ve sinek oluşumuna karşı da ilaçlanarak dezenfekte edilmektedir. Bir program dahilinde kentin dört bir yanında yürütülen yıkama ve dezenfekte çalışmaları sayesinde kötü koku, bakteri ve sinek oluşumunun önüne geçilmektedir.

Ekiplerimiz, Kurban Bayramı sonrasında da kentimizde yaşamın tertemiz devam etmesi için kurban atıklarının temizlenmesi ve konteynerlerin yıkanması çalışmalarına hız kesmeden devam edecektir. Akşehir Belediyesi olarak biz, halk sağlığını her zaman ön planda tutmaktayız. Vatandaşlarımızdan da kurban atıklarını imkanları doğrultusunda gömmelerini ve ağzı kapalı şekilde poşetleyip çöp konteynerlerine atmalarını istiyoruz.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
21
parçalı az bulutlu