banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

TAŞKIN RİSKİNE KARŞI KANAL TEMİZLİĞİ

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü; kombine kanal açma araçlarıyla temizlik çalışmaları yapıyor.

GÜNDEM 14.05.2022, 00:07 13.05.2022, 15:24 Haber Merkezi
399
TAŞKIN RİSKİNE KARŞI KANAL TEMİZLİĞİ
banner12

Yapılan çalışmalarla; kanalizasyon şebekelerinin arıza olmadan daha sıhhatli çalışması, herhangi bir tıkanmaya meydan verilmemesi, yağışlı havalarda yaşanması muhtemel taşkınların önlenmesi ve kanalizasyon şebekelerinin ömrünün uzatılması amaçlanıyor. Kanalizasyon şebekelerini yüksek basınç ve yüksek vakum özelliğine sahip özel araçlarla tamamen temizleyen KOSKİ ekipleri; temizlik çalışması yapılan şebekelerin içini kanal içi görüntüleme aracı ile görüntüleyerek gerek temizliğinin tam yapılıp yapılmadığına gerekse şebekenin ıslah gerektirip gerektirmediğini de kontrol ediyorlar.

Yağışlı havalarda cadde ve sokaklarda biriken sulardan dolayı halkın mağdur olmaması için rögar temizliklerini üç ekiple, kombine türü kanal açma araçlarıyla gerçekleştiren KOSKİ Genel Müdürlüğü, yağmur suyu rögarlarının haznelerindeki temizliğin akabinde bağlantı hatlarını da basınçlı suyla temizleyerek, varsa tıkanıklıkları gideriyor.

Katı Atıklar Şebekeye Zarar Veriyor

Verilen bilgiye göre; yağmur suyu rögarlarının akışkanlığını bozacak taş, kum, çakıl, plastik malzeme gibi şebekelerin tıkanmasına neden olabilecek katı atıkların rögarlara ve kanalizasyona atılmaması gerekiyor. Yağmursuyu rögarlarının ve kanalizasyon şebekesinin uzun ömürlü ve daha sıhhatli çalışması; taşkınlar, geri tepmeler gibi olumsuzluklardan dolayı meydana gelebilecek olası mağduriyetlerin minimize edilmesi için vatandaşların gerekli hassasiyeti göstermeleri ve ALO 185 ihbar hattına bilgi vermeleri büyük önem arz ediyor.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
14
kapalı