banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

TABLETLER ÖĞRENCİLERİN ELLERİNDE

Eğitimde Fatih Projesi kapsamında

GÜNDEM 20.02.2014, 00:47 20.02.2014, 00:47
19
TABLETLER ÖĞRENCİLERİN ELLERİNDE
banner12
Eğitimde Fatih Projesi kapsamında, MEB Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in katılımıyla Selçuklu Anadolu Lisesinde düzenlenen bir törenle 9. Sınıf öğrencilerine tablet bilgisayarlar dağıtıldı.Programda konuşan Bakan Yardımcı Orhan Erdem bu proje sayesinde merkezi sınavda kalkmış olacak dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı, 81 ilde 17 Şubat tarihinden itibaren tablet dağıtım işlemini başlatmasıyla birlikte Konya merkez ve ilçelerinde de alt yapısı tamamlanmış okullara tabletler dağıtılmaya başlandı.

Eğitimde Fatih Projesi kapsamında alt yapı kurulumları tamamlanmış ve etkileşimli tahtaları mevcut olan okullara tablet dağıtımları başlarken dağıtımı yapılan okullardan birisi de Konya’nın Akşehir ilçesinde eğitim veren Anadolu Selçuklu Lisesi oldu.

Akşehir’deki Tablet dağıtım törenine Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Konya Valisi Muammer Erol, Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Akşehir Kaymakamı Ali Dursun, Meram Kaymakamı İrfan Kenanoğlu, Akşehir Belediye Başkanı Abdulkadir Oğul, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, İlçe Milli eğitim Müdürü Murat Yiğit, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış Konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Konya’da geçen yıldan itibaren özellikle fen lisesi, Anadolu lisesi ve Anadolu imam hatip lisesi olmak üzere 110 okulun alt yapı işlemlerinin tamamlandığını belirtti. Gürsoy “Geçtiğimiz yıl Konya merkezde pilot olarak 3 okulumuzda tablet dağıtımı yapılmıştı. Şimdi ise bu 110 okulumuzdan 107’sinin tablet dağıtımları bu yılsonuna kadar peyder pey yapılacak. Ancak bu 107 okulun hepsi aynı anda yapılamıyor ve bunlar periyodik bir takvim çerçevesinde yapılıyor. Dolayısıyla bu takvim çerçevesinde 17 Şubattan başlayan dağıtımlarda mart ayı sonuna kadar 19 okulumuzda tablet dağıtımı yapılacak ve bu okullarımızda 771 öğretmenimize ve 3604 öğrencimize dağıtım yapılmış olacak. Bugün burada ise 70 öğretmenimize ve yöneticimize 289 tanede 9. Sınıf öğrencimize tablet dağıtımı yapılacak” dedi.

Akşehir Kaymakamı Ali Dursun’da eğitim davasının ülkemizin her zaman en öncelikli davalarından biri olduğunu belirterek “Bu eğitim davasını, milletimize, ülkemize ve medeniyetimize yaraşır bir seviyede götürmek hepimizin belki de en öncelikli devletimizin ama neticede hepimizin bir vebali ve borcudur” dedi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ise yaptığı konuşmada AK Parti döneminde milli eğitimde yaşanan gelişmeleri anlattı. Erdem “İktidar olduğumuzda 6 milyarlık bir bütçesi vardı Milli Eğitimin bugün ise 57 Milyar. Türkiye Cumhuriyeti yaklaşık 2004’ten 2005’ten bu yana artık en büyük bütçesini Milli Eğitime ayırıyor. Daha önce bu bütçe Milli Savunmaya ayrılırdı. Yine dönemimizde 417 bin öğretmen atandı. 400 bin öğretmen vardı 417 bin öğretmen ise bu 11 yılda atandı ve dünyada eşi benzeri olmayan bir proje başlatıldı, Fatih Projesi. Sultan Fatih bir çağı kapatmış, bir çağı açmıştı. İnşallah bu projede ülkemize, İslam Coğrafyasına, Türk coğrafyasına yeni bir hizmeti sizlerin sayesinde gelecekte yetiştireceğimiz bu güzel yavruların sayesinde yeni bir çağ açacak diye düşünüyoruz. Bu proje yaygınlaştığında İL Müdürümüzün bahsettiği gibi anında bilgi alma imkanı var. Hocanızın sınıfta işlediği o dersin kazanımlarını anında ölçme imkanı var. Bu projeyle birlikte merkezi sınavda kalkmış olacak. Çünkü yaptığınız her çalışma tablet üzerinden ana belleğe kaydolacak oradaki puanlarınızı yılsonunda başarınızda ölçülmüş olacak. Bu ne getirecek okullara, sınıflara daha bağımlı olmayı öğretmenleri daha dikkatli dinlemeyi, derslerimizi hem evde hem okulda daha dikkatli takip edip çalışmamızı sağlayacak. Ve bu çalışmalar inşallah yeni bir nesil getirecek ve bu nesil 2023 hedefini, 2071 hedeflerini ulaştıracak nesil olacak. Biz biliyoruz ki eğitime vereceğimiz her katkının dönüşümü çok daha fazla olacaktır” diye konuştu.

            Konuşmaların ardından törene katılan protokol tarafından öğrencilere ve öğretmenlere tablet bilgisayarları dağıtıldı.

''

''

''

''

''

''

''
 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
3
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur