banner8

banner9

banner28

banner10

SOĞUK HAVALARDA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMUYOR

Akşehir Belediyesi; mevsim şartlarının ağırlaşması ve havaların soğuması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmuyor.

GÜNDEM 02.12.2021, 00:05 01.12.2021, 16:31 Haber Merkezi
998
SOĞUK HAVALARDA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMUYOR
banner12

Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, soğuk havada sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmesi için mama ve yiyecekleri şehrin muhtelif yerlerinde oluşturulan beslenme noktalarına bırakıyor.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya; “5199 Sayılı Hayvan Hakları koruma kanununa göre kısırlaştırdığımız, aşılarını yaptığımız sokak hayvanlarını kanun gereği aldığımız noktaya bırakmak zorundayız. Bu sokak hayvanlarının soğuk kış günlerinde aç ve susuz kalmamaları için Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce çalışmalar yapılıyor. Kış mevsimi itibariyle soğuk havalar, sokaklarda kalan hayvanlar için ölümcül olabiliyor. Soğuk hava şartlarında yaşamları zorlaşan sokak hayvanları için alınacak küçük önlemlerle hayatlarını kurtarmak mümkün.  Başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvan dostlarımızın, bu soğuk günlerde aç ve susuz kalmamaları için tüm yurttaşlarımızın duyarlı olması gerekiyor. Sahipsiz, sevimli dostlarımızın soğuktan etkilenmemeleri için ekiplerimiz belirli periyodlarla kış mevsimi boyunca sokak hayvanlarını beslemeye devam edecektir” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-7
az bulutlu