banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

SEBZE PAZARI GEÇİCİ SÜREYLE KAPATILDI

Tuzlukçu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun, Sebze Pazarının geçici olarak kapatılmasını da içeren tedbirlere dair Kararı, Tuzlukçu Belediyesi’nin sosyal medya hesabından kamuoyu ile paylaşıldı.

GÜNDEM 08.12.2020, 00:06 07.12.2020, 17:30 Haber Merkezi
3466
SEBZE PAZARI GEÇİCİ SÜREYLE KAPATILDI
banner12

Kararda uygulanacağı belirtilen tedbirler şöyle sıralanıyor:

*Kış mevsimi nedeniyle kapalı alanlarda daha fazla vakit geçirilen bu süreçte vatandaşların evlerde misafir kabulünün, salgının bulaşma/yayılım hızını artırdığı göz önüne alınarak; evlerde gün, mevlid, taziye, yılbaşı kutlaması gibi toplulukların bir araya geleceği etkinliklere müsaade edilmemesi, evlere misafir kabul edilmemesi hususunun vatandaşlara hatırlatılması.

*İlçede Salı Günleri Kurulan Sebze Pazarının, salgının bulaşmaya/yayılım hız ve etkisinin azaltılarak toplum sağlığının korunması amacıyla geçici süre ile kapatılması.

*Mahalle aralarında insanların maske ve sosyal mesafe kurallarına uymadan yapmış oldukları sohbet, ziyaret vb. etkinliklerin yasaklanması.

*İlçede meydana gelen ölüm olaylarının; ilçe merkezinde İlçe Emniyet ve Belediye Zabıta ekiplerine, dış mahallerde ise İlçe Jandarma ekiplerine bildirilmesi, defin işlemleri esnasında kolluk kuvvetleri tarafından gerekli tedbirlerin alınması, cenazelerin elden ele taşınmaması ve defin işlemlerinin belediye araçları tarafından yapılması.

*İlçeye dışarıdan gelen hurdacıların ilçe merkezi ve mahallere girişlerinin yasaklanması, girenler hakkında kolluk kuvvetleri tarafından cezai işlem uygulanması.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
11
parçalı az bulutlu