banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

SEBEP KAR DEĞİL SOĞUK HAVAYMIŞ!

Akşehir Belediyesi; Dudu Kadın Çarşısı’nda ortak alanın üzerini kapatmak üzere konulan tentenin “üzerinde biriken karın ağırlığına dayanamayarak çöktüğü değerlendiriliyor” şeklindeki haberimiz üzerine bir kamuoyu duyurusu yayımladı.

GÜNDEM 19.02.2021, 00:09 19.02.2021, 08:41 Haber Merkezi
2440
SEBEP KAR DEĞİL SOĞUK HAVAYMIŞ!
banner12

Gazetemizin isminin belirtilmediği ancak yaptığı haberin konu edildiği duyuruya göre; oluşan hasarın nedeni kar değil, yoğun soğuk hava yüzünden gerilen, büzüşen halatlarmış.

Belediyeye herhangi bir maddi külfet getirmeyeceği vurgulanan hasara; biriken karın ağırlığının neden olmadığı, soğuk havanın halatlarda yarattığı gerilimin hesap edilemediğinin açıklandığı duyuru şöyle:

“Şehrimizde 15 Şubat Pazartesi günü başlayan ve iki gün aralıksız devam eden kar yağışı sebebiyle, yapımı tamamlanan Dudu Kadın Çarşısı’nın orta alanında bulunan Asma Germe Membran sistemli gölgeliğin çöktüğü yönünde haber yapılmıştır.

Haberde bahsedildiği gibi yapı bütünüyle çökmemiştir, sadece 4 parçalı tasarımın 2 parçasının halatlarının bağlı olduğu döküm elemanı, imalat kusuru yüzünden koparak düşmüştür. Kopan parçaların birisi aynı gün yerine takılmış, düşerken hasar gören diğer parça tamiri yapıldıktan sonra birkaç gün içinde yerine takılacaktır. Ayrıca haberde bahsedildiği gibi kar yüzünden değil, yoğun soğuk hava yüzünden gerilen, büzüşen halatların etkisiyle olmuştur.

Sistemde başkaca hiçbir hasar yoktur. Ayrıca bu kusurdan kaynaklı olarak müteahhitin kesin kabule kadar sorumluluğu sürmekte ve bu sistemi yapan firmanın 15 yıllık membran garantisi bulunmaktadır. Bu kusurdan dolayı belediyemizden herhangi bir ödeme yapılması da söz konusu değildir.

Kamuoyuna önemle duyurulur.”

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
25
parçalı az bulutlu