banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

PERŞEMBE PAZARININ ÜSTÜ KAPATILIYOR

Akşehir Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısında alınan kararlar doğrultusunda; Altunkalem Mahallesi’nde Taş Eserler Müzesi’nin de yer aldığı adada yapılaşmaya izin verilmeyecek ve Perşembe Pazarının üstü, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından 25 yıllığına tahsis karşılığında kapatılacak.

GÜNDEM 09.01.2021, 00:11 08.01.2021, 18:49 Haber Merkezi
1846
PERŞEMBE PAZARININ ÜSTÜ KAPATILIYOR
banner12

Belediye Meclisi Ocak ayı toplantısında gündeme gelen ve kabul edilen maddelerden 2’sinin içerikleri şöyle:

*Konya Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu Kararına istinaden; Alunkalem Mahallesi 129 adanın tamamında yapılaşmaya izin verilmemesine dair, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne ait teklif.

*İstasyon Mahallesi 951 adada bir taşınmazın, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne, Kapalı Pazar Alanı yapılması amacıyla tahsis edilmesine dair, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ne ait teklif.

Toplam 8 bin m2 alan üzerine kurulan Perşembe Pazarı’nın 6 bin m2’lik bölümünün üstü, alanın 25 yıllığına Büyükşehir Belediyesi’ne tahsisi ile kapatılmış olacak.

Ücret artışları

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün; tam zamanlı ve kısmi zamanlı sözleşmeli belediye personeline ödenecek sözleşme ücretlerinin belirlenmesine dair teklifleri ile Zabıta hizmetlerinde fiilen çalışan memur personele 2021 yılında ödenecek fazla çalışma ücretinin belirlenmesine dair teklifi de görüşülerek, söz konusu tutarlar karar altına alındı.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
3
parçalı bulutlu