banner8

banner9

banner28

banner10

MANGALA TURNUVASI BAŞLADI

Tarık Buğra İlkokulunda, Akıl ve Zeka Oyunları kapsamında düzenlenen sınıflar arası Mangala Turnuvası başladı. 26-28 Şubat tarihleri arasında 3 gün sürecek olan turnuvaya, okulda bulunan 1.

GÜNDEM 27.02.2019, 00:10 27.02.2019, 00:10
11
MANGALA TURNUVASI BAŞLADI
banner12

Tarık Buğra İlkokulunda, Akıl ve Zeka Oyunları kapsamında düzenlenen sınıflar arası Mangala Turnuvası başladı.

26-28 Şubat tarihleri arasında 3 gün sürecek olan turnuvaya, okulda bulunan 1.sınıflar hariç tüm sınıflar katılacak. Daha önce yapılan sınıf içi yarışmalarda 1. ve 2. olanların katılacağı turnuva sonunda öğrencilere çeşitli hediye ve ödüller verileceği bildirildi.

Bir tür zeka ve mantık oyunu olan Mangala, 2 kişi tarafından 40 küçük taşla, kuyulara bölünmüş tahta üzerinde oynanıyor. Oyunculardan daha fazla taş biriktiren oyunu kazanırken, en az 3 karşılaşma sonunda en fazla oyun kazanan oyuncu galibiyete ulaşıyor. Mangala son yıllarda, Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) tarafından yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Basit kuralları olan ancak mantıklı olmayı gerektiren ve kişisel gelişime katkıları olan oyun, çocuklar tarafından sevilerek oynanıyor.

Tarık Buğra İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Rukiye Emir, organizasyon için gösterdikleri çabadan dolayı idareci, öğretmen ve velilere teşekkür etti.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
2
parçalı bulutlu