banner8

banner9

banner28

banner10

KURUCULAR KURULUNDA BALOĞLU DA VAR

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu tarafından kuruluş çalışmaları devam eden ve büyük şehirlerde önemli ölçüde örgütlenmesini tamamladığı iddia edilen yeni partiye dair sosyal medya ve bazı yazılı basın organlarında yer alan haberlere göre, kurucular kurulu içerisinde AK Parti Konya eski Milletvekili Mustafa Baloğlu da bulunuyor. Tıp doktoru olan Akşehir doğumlu Mustafa Baloğlu’nun da aralarında bulunduğu kurucular listesinin 3’te 2’sinin siyasette yeni olan isimlerden oluşması beklenirken, kadın kurucuların oranının da yüzde 20 olacağı değerlendiriliyor.

GÜNDEM 05.11.2019, 18:47 05.11.2019, 18:47
20
KURUCULAR KURULUNDA BALOĞLU DA VAR
banner12

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu tarafından kuruluş çalışmaları devam eden ve büyük şehirlerde önemli ölçüde örgütlenmesini tamamladığı iddia edilen yeni partiye dair sosyal medya ve bazı yazılı basın organlarında yer alan haberlere göre, kurucular kurulu içerisinde AK Parti Konya eski Milletvekili Mustafa Baloğlu da bulunuyor.

Tıp doktoru olan Akşehir doğumlu Mustafa Baloğlu’nun da aralarında bulunduğu kurucular listesinin 3’te 2’sinin siyasette yeni olan isimlerden oluşması beklenirken, kadın kurucuların oranının da yüzde 20 olacağı değerlendiriliyor.

Listede yer alanlar arasında Etyen Mahçupyan, Ufuk Uras ve İhsan Özkes gibi isimler dikkat çekerken, daha önce farklı partilerde siyaset yapmış olanlar arasında da AK Parti kökenli olan siyasetçilerin sayıca fazla olduğu belirtiliyor. Yeni partinin, birçok il ve ilçede “AK Parti Küskünleri” üzerinden örgütlenmesi bekleniyor.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
21
açık