banner8

banner9

banner28

banner10

KÖSEOĞLU REHBERLİK ÖĞRETMENLERİ İLE BULUŞTU

Akşehir Şehit Nebi Arslan Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binası konferans salonunda 07.11.2016 tarihinde yapılan toplantıda

GÜNDEM 09.11.2016, 00:19 09.11.2016, 00:19
10
KÖSEOĞLU REHBERLİK ÖĞRETMENLERİ İLE BULUŞTU
banner12
Akşehir Şehit Nebi Arslan Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu hizmet binası konferans salonunda 07.11.2016 tarihinde yapılan toplantıda, , TEOG-YGS-LYS’ye yönelik çalışmalar, hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.


color:#191919;mso-fareast-language:TR">İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık KÖSEOĞLU ise yaptığı konuşmada rehberlik öğretmenlerinin eğitimde bir lokomotif görevi gördüğünü eğitimde başarının anahtarı olduğunu söyledi. Okullarda başarının artması için iş birliği içerisinde hep beraber çalışmanın gerektiğini vurguladı.  TEOG-YGS-LYS’ de Akşehir ‘in daha iyi yerlere gelebilmesi ve hedeflere ulaşılabilmesi için herkese görev düştüğünü söyleyen Köseoğlu, “Öğrencilerimizin ilgi ve yeteneklerine göre yönlendirilmeleri son derece önemlidir. Rehberlik hizmetlerinin yönlendirme boyutuna biraz daha ağırlık vermemiz gerekir. Yönlendirme çalışmalarını sadece öğrencilere değil velilere yönelik de yapmalıyız. Öğrencilerimiz neye ilgilerinin olduğunu yeteneklerinin ne olduğunu, alan, bölüm ve meslek seçimleri konularında bilinçlendirilmelidir. Çünkü biz biliyor ve inanıyoruz ki, sağlıklı toplum mutlu ve üretken bireyler tarafından oluşturulabilir. Kişinin mutlu ve üretken olması da kendi kabiliyetlerini geliştirebileceği bir eğitim alması ve onları ortaya koyabileceği bir çalışma imkânı bulmasına bağlıdır. Öğrencinin kendini gerçekleştirmesinde, potansiyelini ortaya koymasında sizin hem öğrenciye, hem öğretmenlere hem de idarecilere yapacağınız rehberlik sayesinde olabilir. Yapacağınız çalışmalar için şimdiden teşekkür ediyor, hepinize başarılar diliyorum” dedi.


 


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
12
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur