banner8

banner9

banner28

banner10

KOLTUKLARA ÇOCUKLAR OTURDU

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için sade bir programın düzenlendiği Yunak’ta Kaymakam ve Belediye Başkanı koltuklarını çocuklara teslim ettiler.

GÜNDEM 24.04.2021, 00:07 23.04.2021, 16:32 Haber Merkezi
694
KOLTUKLARA ÇOCUKLAR OTURDU
banner12

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Şube Müdürleri Muhammed Ali Tokdemir ve Abdullah Tunçez ile okul müdürlerinin katıldığı törende, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Daha sonra, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarında geleneksel hale gelen Temsili Makam Devri çerçevesinde Yunak Kaymakamı Fatih Kurt makamını Atatürk İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Berfinay Üresin’e teslim ederken, Belediye Başkanı Ali Konak da makamını Atatürk İlköğretim Okulu öğrencisi Elanur Zengin’e bıraktı.

Başkanlık koltuğuna oturan Elanur Zengin’in ilk talimatı, her okula kütüphane açılması ve ilçeye geri dönüşüm tesisi kazandırılması oldu. Ziyaretinin ardından kendisine Belediye Başkanı Konak tarafından hediye takdimi yapıldı.

Yunak’ta 23 Nisan kutlama etkinlikleri kapsamında; tüm okullarda çevrimiçi resim yapma, şiir okuma, 23 Nisan köşesi hazırlama gibi faaliyetler gerçekleştirildi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
8
parçalı bulutlu