banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

KIŞA HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

Akşehir’de kış şartlarında ulaşım dahil olumsuzlukların yaşanmaması ve vatandaşların günlük yaşamının sekteye uğramaması için alınması gereken tedbirlerin değerlendirildiği hazırlık toplantısı, Belediye Başkanı Salih Akkaya başkanlığında yapıldı.

GÜNDEM 10.12.2021, 00:10 09.12.2021, 17:34 Haber Merkezi
528
KIŞA HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI
banner12

Toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Yıldız, Fen İşleri Müdürü M. Ozan Küçük, Konya Büyükşehir Belediyesi 3. Bölge Kontrol teknikeri Hamza Esgin, KOSKİ 6. Bölge Şube Müdürü Burhan Akçer ve Akşehir Belediyesi Koordinatörü İzzet Çetin katıldı.

Toplantıya ilişkin açıklamada; kış şartlarında hastaların hastanelere daha rahat ulaşması için gerekli tedbirlerin alınması, şehir içindeki kaldırımları temizlenmesi, yolda kalan araç sürücülerine çekici temini ve yolculara sıcak çorba ikramıyla konaklama imkanı sağlanması, anayollarda Karayolları Şefliği ile koordineli çalışılarak tüm yolların açık ve temiz tutulması, yaşam koşulları ağırlaşacak olan kuşlar, sokak hayvanları ve yabani hayvanlar için beslenme noktaları oluşturulması gibi konuların masaya yatırıldığı belirtildi.

Verilen bilgiye göre; kar yağışı ve buzlanmaya karşı Akşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ ekipleri 24 saat görev yapacak.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
23
açık