banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

İNEBOLU’DAN KASTAMONU’YA 95 KM YÜRÜDÜLER

Kurtuluş Savaşı’nda İnebolu Limanı’na gelen silah ve cephanenin Anadolu’ya sevk edildiği 95 kilometrelik güzergahta düzenlenen ve İnebolu’dan başlayarak 4 gün süren “Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü” sona erdi.

GÜNDEM 15.06.2022, 00:09 14.06.2022, 17:02 Haber Merkezi
961
İNEBOLU’DAN KASTAMONU’YA 95 KM YÜRÜDÜLER
banner12

İnebolu Türk Ocakları önünde, 9 Haziran İnebolu Şeref ve Kahramanlık Günü’nün 101. Yıldönümü kutlamalarının ardından başlayan Atatürk ve İstiklal Yolu Yürüyüşü’nün son gününde Kastamonu’ya gelerek, Merkez Spor Salonu’ndaki törene katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu; “Milletlerin kaderi, yurt olarak belledikleri diyarla benzerlik taşır. Bunun için bir milletin evlatları taşıyla, toprağıyla, ağacıyla vatanı tanımak ve onların ruhunu idrak etmek zorundadır. Milletimizin ebedi hürriyet manifestosu olan İstiklal Marşı, bu vazifemizi en açık şekilde tarif eder. Kastamonu, Anadolu’yu inançla mayalayan gönül erlerinden Şaban-ı Veli’nin memleketidir. Bir milletin kederini ve kaderini omuzlayan, İstiklal Harbi kahramanı Şerife Bacıların diyarıdır.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, Kurtuluş Mücadelesinin canlandırıldığı oratoryo gösterisi sahnelendi. Program, sanatçı Yücel Arzen tarafından verilen İstiklal Türküleri konseri ile sona erdi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
18
açık