banner8

banner9

banner28

banner10

İlçemizde Afet Bilinci Eğitimi

Akşehir'de afet bilincine dikkat çekmek amacıyla Akşehir Kaymakamlığı Afet Acil Durum Bürosunca organize edilen "Türkiye Afet ve Müdahale Planı" konulu eğitim

GÜNDEM 29.10.2016, 08:42 29.10.2016, 08:42
9
İlçemizde Afet Bilinci Eğitimi
banner12
Akşehir'de afet bilincine dikkat çekmek amacıyla Akşehir Kaymakamlığı Afet Acil Durum Bürosunca organize edilen "Türkiye Afet ve Müdahale Planı" konulu eğitim, dün saat 10:30 da Akşehir Öğretmenevi toplantı salonunda yapıldı. Konya Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü görevlileri tarafından katılımcılara eğitim verildi.


Programa İlçemizdeki kurum yetkilileri ve personeli katıldı. Toplantıya katılan Kaymakam Yalçın Sezgin yaptığı konuşmada "Gerek doğal gerekse insan kaynaklı felaketler de  her yıl can ve mal kaybının yaşandığı ülkemizde, afet bilinci olan bir toplum olmamız için yıllardır çalışmalar yapılmaktadır. Okullarda öğrencilere, medyada halka bu konuda eğitim ve farkındalık oluşturacak çalışmalar yapıldığı gibi, zaman zaman bizim yaptığımız gibi çeşitli eğitim toplantıları ile de bu konu ele alınmaktadır. Bu çalışmaların elbette ki karşılığı toplumsal afet bilincini oluşturarak afetlerin verebileceği zararı en aza indirmek ve belki de insan kaynaklı olanları ortadan kaldırmaktır. Ben bu eğitimin başarılı geçmesini diliyorum" dedi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
5
az bulutlu