banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

“GÖREVİ BIRAKMA”

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 69. Seçimli Olağan Genel Kurulu’nda aday olmayacağını açıklamasının ardından Konya Şeker Fabrikasında toplanan çiftçiler Başkan Konuk’a görevi bırakmaması çağrısında bulundular.

GÜNDEM 21.09.2021, 00:11 Haber Merkezi
6125
“GÖREVİ BIRAKMA”
banner12

Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’nin 69. Seçimli Olağan Genel Kurulu 29 Eylül 2021 Çarşamba günü Konya Büyükşehir Stadyumu’nda yapılacak. PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’un Başkanlığa aday olmayacağını açıklamasının ardından ellerinde pankartlarla Konya Şeker Fabrikasında toplanan çiftçiler, sloganlar atarak Recep Konuk’a görevi bırakmaması çağrısında bulundu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarından temsilciler de çiftçilerle birlikte fabrikada toplanarak çağrıya destek verdi.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hepokur, çiftçi ne derse onu yapacaklarını belirterek; “Çiftçi bugün Recep Konuk için buradaysa, Recep Konuk aday olmalı. Projesi olmayan insanlar eğer buraya gelirse hem çiftçimiz hem de esnafımız yara alacaktır. Buradan, 15-16 bin kişi ekmek yiyor. Ekip ruhu olmadan işler yürümez” şeklinde konuştu.

Çiftçilere seslenen Konya Ziraat Odaları Merkez Birliği Başkanı Murat Yağcı da konuşmasında; “Burası siyasi bir kurum değil. Buralar tarımcıların ve bizlerin, sahipleri bizleriz. Biz de sizin patronunuz değiliz. Bizim patronumuz sizsiniz. Bu tesislerin sahipleri bugün de yarın da sizler olacaksınız. Askerini bırakıp gemiyi terk eden bir komutan olamaz. Bıraksa da biz Recep Konuk’un bırakmasına müsaade etmeyeceğiz. Hep beraber ismini yazıp oraya atacağız. Recep Konuk olmazsa olmaz” ifadelerine yer verdi.

Konya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Nazif Karabulut ise PANKOBİRLİK’in Recep Konuk önderliğinde üreticiye, çalışana, Konya’ya ve devlete her daim sahip çıktığını söyleyerek; “Konya Şeker’in gündemi her zaman üretici olmuştur. Bugün de üreticinin talebi neyse o yerine getirilmelidir. Üretici için Recep Konuk’un başarısı ortada. Son dönemde Konya Şeker’in elde ettiği bütün kazanımların heba olmaması, Recep Konuk’un en az bir dönem daha başkanlık yapması ile mümkündür” dedi.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
30
parçalı az bulutlu