banner8

banner9

banner28

banner10

FAY HATTINDA YÜRÜDÜLER

1-7 Mart Yeşilay Haftasında deprem gerçeğine dair farkındalık yaratmak amacıyla AKADEMİK Kulübü tarafından bir yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşle ilgili olarak yapılan açıklamada; Kulübün kurulma amacının Akşehir’de 1.

GÜNDEM 08.03.2019, 00:11 08.03.2019, 00:11
9
FAY HATTINDA YÜRÜDÜLER
banner12

1-7 Mart Yeşilay Haftasında deprem gerçeğine dair farkındalık yaratmak amacıyla AKADEMİK Kulübü tarafından bir yürüyüş düzenlendi.

Yürüyüşle ilgili olarak yapılan açıklamada; Kulübün kurulma amacının Akşehir’de 1.Derecede depremselliğe vurgu yapmak olduğu hatırlatıldı. Depremle yaşamaya alışmanın, depremde can kaybı olmaması için hazırlıklı olmak anlamına geldiği vurgulanırken, yürüyüşün amacının bu konuda farkındalık yaratmak olduğu belirtildi.

Önceki gün düzenlenen yürüyüş, saat 20:00’de Anıttan hareketle başladı. Sırası ile tarihi Ulu Camii, Nasrettin Hoca Müzesi, Seyyit Mahmut Hayrani Türbesi ve Ferruhşah Mescidi (Yıldırım Beyazıt Han’ın öldüğü mescit) geçilerek Bayrak Direği-Çoban Kaya’ya çıkıldı. Doğanhisar’dan Sultandağı’na uzanan fay hattı üzerinden yürünerek, günün anlam ve önemini uygun bir etkinlik gerçekleştirildiğinin altı çizildi.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
4
az bulutlu