banner8

banner9

banner28

banner29

banner10

EVLENME BAŞVURULARINA YENİ DÜZENLEME

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenleme ile evlenme işlemlerinde çiftlerden birinin ikamet ettiği il ve ilçedeki evlendirme memurluğuna başvuruda bulunma zorunluluğu kaldırıldı.

GÜNDEM 30.12.2020, 00:07 29.12.2020, 17:39 Haber Merkezi
1478
EVLENME BAŞVURULARINA YENİ DÜZENLEME
banner12

Zorunluluğu kaldıran düzenleme ile başvurular bundan böyle yerleşim yeri ve adres şartı aranmaksızın herhangi bir evlendirme memurluğuna yapılabilecek. İçişleri Bakanlığı’nın konuyla ilgili Genelgesinde; evlenme işlemlerinin, çiftlerden birinin oturduğu yerdeki evlendirme memurluğu tarafından yürütüldüğü, bu durumun yerleşim yeri adresi farklı il veya ilçelerde bulunan vatandaşlar açısından zorluklar yaşanmasına ve gerçeğe aykırı adres beyanında bulunulmasına neden olduğu ifade edildi.

Genelgeye göre artık kadın veya erkeğin evlenme müracaatları, birinin oturduğu yerdeki evlendirme memurluğu sınırlarına bağlı olarak gerçekleşmeyecek. Evlenmek isteyen çiftler, muhtarlıklara yapılan evlendirme başvuruları hariç olmak üzere evlenme müracaatlarını, yerleşim yeri ve diğer adres şartı aranmaksızın herhangi bir evlendirme memurluğuna yapılabilecekler.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
12
açık