banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

banner46

EKMEĞİNİ ATIKLARDAN ÇIKARDI

Akşehir Belediyesi tarafından sürdürülen Atmatıkla isimli ödüllü geri dönüşüm projesi kapsamında biriktirdiği atıklarla 4 bin puan toplayan vatandaş, ödül olarak 40 ekmek fişi kazandı.

GÜNDEM 25.03.2022, 00:11 24.03.2022, 18:15 Haber Merkezi
1030
EKMEĞİNİ ATIKLARDAN ÇIKARDI
banner12

Belediyesi’nden verilen bilgiye göre; Yeni Mahalle’de ikamet eden ve geri dönüşebilen atıkların ekonomiye kazandırılması amacıyla başlatılan projenin uygulamasını cep telefonuna indiren bir vatandaş daha, geri dönüşebilen atıkları belediye görevlilerine teslim ederek topladığı puanlarla ödül almaya hak kazandı. Biriktirdiği atıklarla 4 bin puan toplayan vatandaşın, Belediyenin Halk Ekmek fabrikasından ücretsiz 40 ekmek fişi ödülünü tercih ettiği öğrenildi.
Proje çerçevesinde; kağıt, pil, plastik, ilaç, cam, metal, ahşap, tekstil, yağ ve elektronik olmak üzere 10 çeşit geri dönüşebilen atıklardan toplayarak uygulama üzerinden bildirim gönderen vatandaşlar, her mahalle ve sokağın önceden belirlenmiş günlerinde belediye ekipleri tarafından alınan atıklar karşılığında biriktirdikleri puanlarla ekmek, futbol topu, saç kurutma makinesi, ütü, tablet, çocuk scooteri, bisiklet ve belediye sosyal tesislerinden indirimli yararlanma hakkı gibi ödüller elde edebiliyorlar.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
18
açık