banner8

banner9

banner28

banner10

DEMOKRASİ NÖBETLERİNE KATKI SAĞLAYANLARA TEŞEKKÜR YEMEĞİ

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya

GÜNDEM 05.09.2016, 08:46 05.09.2016, 08:46
15
DEMOKRASİ NÖBETLERİNE KATKI SAĞLAYANLARA TEŞEKKÜR YEMEĞİ
banner12
Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından düzenlenen demokrasi nöbetine katkı sağlayan kişi, kurum, kuruluş ve STK’lara bir teşekkür yemeği verdi.

 Akşehir Belediyesi Takkasızlar Konağı’nda düzenlenen yemeğe; Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya, İlçe Protokolü, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Kurum Müdürleri, STK Temsilcileri, Şehit yakınları, Gaziler, Demokrasi nöbetlerine katkı sağlayan kişi, kurum ve kuruluş temsileri ile yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

Yemek öncesi konuklarına kapıda karşılayan Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya yemek sonrası yaptığı konuşmada 15 Temmuz’da Türkiye’nin eşi görülmemiş bir darbe ve işgal girişimi yaşadığını söyleyerek “Allah’a hamdolsun ki başta Cumhurbaşkanımızın dirayeti, hükümetimizin kararlılığı, Siyasi Parti Genel Başkanlarımızın demokrasiyi ve milli iradeyi sahiplenmesi, Şerefli Türk Ordusu ve yine Şerefli Türk Polisinin üstün gayretleriyle ve belki de en önemlisi; Aziz Türk Milleti’nin milli iradesine en güzel şekilde sahip çıkarak, seçtikleri insanların yanında yer alması, bayrakların inmemesi, ezanların susmaması için kendilerini tankların önlerine atmaları, mermilerin önüne durmaktan çekinmemeleri sayesinde bu darbe girişimini önledik. Bu darbe girişiminde 240 şehit verdik ve 2 binin üzerinde de Gazimiz var. Bu vesileyle Allah onlardan razı olsun diyorum, Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.


Darbe girişimi sırasında darbecilere karşı olan direnişin ve sonrasındaki 27 gün boyunca tutulan demokrasi nöbetlerinin bütün dünyaya bir kez daha Aziz Türk Milleti’nin şerefi, namusu ve vatan uğruna neler yapabileceğini ortaya koyduğunu söyleyen Başkan Akkaya “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır dedik ve Türkiye’mizin her yerinde güzel birliktelik görülerek herkes top yekun yüreğini ortaya koyarak çok şükür bu belayı atlatmış olduk. Bütün dünyaya geçmişte olduğu gibi Çanakkale ruhunu bir kere daha yaşattık” diye konuştu.


Akşehir’de de 27 gün boyunca meydanlarda tutulan demokrasi nöbetlerinde tüm Akşehir halkının tek yürek halinde birlik ve beraberlik içerisinde bir duruş sergilediğini söyleyen Başkan Akkaya “Bu meydanlardaki demokrasi nöbetlerinde Akşehir halkımızın o güzel duruşuna, o heyecanına sağladığınız katkılar için sizlere teşekkür ediyorum. Aramızda kurum, kuruluş temsilcileri var. Kurumlar üyelerini kanalize ederek orada yerlerini aldı. Bazı işadamlarımız, esnaflarımız, ticaret erbaplarımız orada çeşitli ikramlarla kendilerine düşenleri yaptı. Bir kısmı Belediyemizle ortak halde, bir kısmı sadece kendileri üstlenerek bu ikramları sağladı. Tabi halkımız oraya ikram için gitmedi. Bir duruş sergilemek, Milli iradesine sahip çıkmak için oraya gitti. Bu duruşumuzu bizde Akşehir’imizden tüm Türkiye’ye gösterdik. Bu noktadaki gayretleriniz için, gösterdiğiniz ilgi alaka için ben bir kez daha sizlere teşekkür ediyorum” dedi.


Darbe girişiminde şehit olanların ve diğer şehitlerimizin isimlerinin Akşehir’de yaşatılması amacıyla çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Yeni açılan imam hatip ortaokulumuza hemşehrimiz Şehit Coşkun Karabulut’un ismi verildi. Daha öncede bir parkımıza özel harekatçı Şehit Polisimiz Mustafa Yavaş’ın ismini vermiştik. Benimde köylüm olan Şehit Nebi Arslan kardeşimizin isminin de öğretmenevimize verilmesi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Akşehir’de yüksek tahsilini yapmış sonrasında da şerefli emniyet teşkilatına iştirak etmiş olan Şehit Zeynep Sağır kardeşimizin ismi de Kız İmam Hatip Lisemize verildi. Diğer şehitlerimizin isimlerinin verilmesiyle ilgili de çalışmalar devam ediyor, inşallah önümüzdeki günlerde de Ömer Halis Demir ki bu olaylarda bu darbenin önlenmesinde gerçekten kendisinin üstlendiği olay çok çok önemli. Kendisinin de isminin verilmesi ile ilgili çalışmalarımız var” dedi.


Konuşmasının sonunda yemeğe katılanlara, katkıları ve duruşları için bir kez daha teşekkür eden Başkan Akkaya “Kaymakamımız başta olmak üzere tüm protokolümüzle, birçok sivil toplum kuruluşumuz, Diyanet Teşkilatımız, Milli Eğitim Teşkilatımız, Sağlık Teşkilatımızla ve en önemlisi tüm Akşehir Halkımızla birlikte bir duruş sergiledik. Herkesten Allah razı olsun. Cenab-ı Mevla bir daha böyle bir olayı bize yaşatmasın. Allah idarecilerimize de güç kuvvet versin. Gerçekten çok güzel bir birlik ve beraberlik gösterildi. Bu bizim şehrimizde de aynı güzellikte tezahür etti. Bu güzellikler için herkese teşekkür ediyorum. Basınımıza özel teşekkür ediyoruz, onlarda kendilerine düşen görevi en güzel şekilde yerine getirerek, o bilgileri paylaştılar. Herhangi bir provokasyona fırsat vermeden bunları objektif aktarmaya gayret ettiler. Hepinize saygı ve muhabbetlerimi sunuyorum” diye konuştu. Yapılan duanın ardından, yemek sona erdi.


 

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
0
açık