banner8

banner9

banner28

banner10

banner35

Cihanbeyli Plastik Üssü Oluyor

Panplast’tan 1 milyon euroluk enjeksiyon plastik palet yatırımı

GÜNDEM 13.02.2014, 00:30 13.02.2014, 00:30
51
Cihanbeyli Plastik Üssü Oluyor
banner12
Panplast’tan 1 milyon euroluk enjeksiyon plastik palet yatırımı


Cihanbeyli ilçesinde gerçekleştirdiği plastik sanayi tesisleriyle ”Plastik Üssü” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Konya Şeker, şimdi de yeni bir yatırıma başladı. Panplast Entegre Plastik Tesisleri’nde kurulan Enjeksiyon Fabrikası’nda plastik palet ve sanayi kasası üretimi yapacak olan 170 tonluk devasa makinalar Cihanbeyli’ye geldi.


170 ton ağırlığında ve 1 milyon Euro tutarındaki dev enjeksiyon makinaları İtalya’dan getirilirken, büyük vinçlerin yardımıyla tesislere yerleştirildi. Türkiye’de az bulunan makinalardan birisi olan ve robot sistem altyapısıyla çalışan makinalar dünyanın en son ve en yüksek teknolojisine sahip bulunuyor. Panplast Entegre Plastik Tesisleri’nde kurulan Enjeksiyon Fabrikası ilk etapta Anadolu’nun ve gurup şirketlerinin plastik palet ihtiyaçlarını karşılayacak.


Türkiye’nin yıllık 200 milyon adet palet ihtiyacının bulunduğunu ifade eden uzmanlar, 10 yıl önce çıkan bir yasayla elde bulunan ahşap ve tahta paletlerin zorunlu olarak plastiğe dönüştürüleceğini söylerken, Konya Şeker’in Cihanbeyli ilçesinde gerçekleştirdiği Enjeksiyon Fabrikası’nın karlı ve rantabl bir yatırım olduğunu vurguladılar. Bilindiği üzere yaklaşık 10 yıl önce çıkan yasada, ahşap ve tahta paletlerin çürüme yapması, kurtlanması ve sağlığa zararlı hale gelmesi üzerine plastik palet üretimine biran önce geçilmesi kararlaştırılmıştı.


Panplast Entegre Plastik Tesisleri’nde kurulan ve 2014 yılının ikinci yarısında üretime başlaması planlanan Enjeksiyon Tesisleri’nde plastik palet üretiminin dışında büyük boy sanayi kasaları, 10 ila 20 kilogram arası ağırlıkta bulunan her türlü plastik ürünü üretilebilecek.


Son yapılan yatırımla birlikte Konya Şeker’in Cihanbeyli Kampusu’nda yassı ve yuvarlak damla sulama, yağmurlama sulama, koruge ve PVC boru, çuval ve balya ipinden sonra Enjeksiyon Tesisleri sayesinde palet, plastik kasa ile plastik ürünlerine de başlanacak.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
banner32
-11
açık