banner8

banner9

banner28

banner10

BU GECE SAHURA KALKILACAK

Mübarek Ramazan ayı, bu gece kılınacak ilk teravih namazı, yapılacak ilk sahur ve yarın tutulacak ilk oruçla başlıyor. On bir ayın sultanı Ramazanın başlıyor olması sebebiyle bir açıklama yapan Din İşleri Yüksek Kurulu; küresel salgın tedbirleri çerçevesinde ibadetlerini evlerinde yapacak olan Müslümanları, apartman altlarında veya sitelerde sosyal ihtiyaçlar için yapılmış alanlarda topluca namaz kılmamaları konusunda uyardı.

GÜNDEM 23.04.2020, 00:12 23.04.2020, 00:12
13
BU GECE SAHURA KALKILACAK
banner12

Mübarek Ramazan ayı, bu gece kılınacak ilk teravih namazı, yapılacak ilk sahur ve yarın tutulacak ilk oruçla başlıyor.

On bir ayın sultanı Ramazanın başlıyor olması sebebiyle bir açıklama yapan Din İşleri Yüksek Kurulu; küresel salgın tedbirleri çerçevesinde ibadetlerini evlerinde yapacak olan Müslümanları, apartman altlarında veya sitelerde sosyal ihtiyaçlar için yapılmış alanlarda topluca namaz kılmamaları konusunda uyardı.

İnsanların, ibadet etmek uğruna canlarını tehlikeye atmalarının doğru olmadığı belirtilen açıklamada, teravih namazının, orucun değil Ramazanın sünneti olarak kabul edildiği hatırlatılarak; "Koronavirüs salgını nedeniyle camilerde cemaatle namaz kılmak yasak olduğu için teravih namazını evlerde cemaatle veya tek başına kılmak caizdir” ifadesine yer verildi.

24 Nisan Cuma günü Akşehir için imsak vakti saat 04:29 iken Ramazan ayının ilk iftarı ise saat 19:46’da yapılacak.


banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
1
parçalı bulutlu