banner8

banner9

banner10

BİR SUÇ DUYURUSU DA AKİMMED’DEN!

İlim Yayma Cemiyeti Akşehir Şubesi’nin ardından AKİMMED tarafından da Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunuldu. “Her toplulukta gayri ahlaki özellikler gösteren insanlar olabilir” diyen Dernek Başkanı İbrahim Öncel; birisinin yaptığı yanlış nedeniyle bir topluluğu suçlamanın linç girişimi anlamına geldiğini, Mütercimler’in televizyon programında sarf ettiği sözlerin kasıtlı olduğunu söyledi.

GÜNDEM 19.09.2020, 00:07 18.09.2020, 17:27 Haber Merkezi
3406
BİR SUÇ DUYURUSU DA AKİMMED’DEN!
banner12

Akşehir İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (AKİMMED) Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet dilekçesini veren Dernek Başkanı İbrahim Öncel; Erol Mütercimler’in, katıldığı bir televizyon programının bir bölümünde “İmam Hatip Okullarından mezun olanlar bakın ne olarak karşımıza çıkıyor; cinsi sapık, sahtekar ve ahlaksız” ifadelerini kullanarak hakaret ettiğini ve camianın bundan büyük üzüntü duyduğunu söylediği açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:

“İmam Hatipler bu milletin gözbebeğidir. Bu okullardan yetişen öğrenciler bu güne kadar sadakat ve samimiyetle devletin en üst yetkili mercileri olan Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık, Bakanlık, Milletvekilliği, Bürokratlık yaparak ülkesine üst düzey görevlerde hizmet etmişlerdir. Ayrıca İmam Hatip Liselerinden mezun olanlar doktor, mühendis, avukat, savcı, hakim, polis, öğretmen gibi tüm meslek dallarında görevlerini başarılı ve dürüst bir şekilde yürütmektedirler. Son derece çirkin ve haddi aşan bu açıklamasından dolayı Erol Mütercimler’i kınıyorum.”

“Her toplulukta gayri ahlaki özellikler gösteren insanlar olabilir” diyen AKİMMED Başkanı İbrahim Öncel; birisinin yaptığı yanlış nedeniyle bütün bir topluluğu suçlamanın, o topluluğa karşı linç girişimi anlamına geldiği, bunun da mantıki, vicdani ve ahlaki bir yanı olmadığı, sarf edilen sözlerin kasıtlı olarak söylendiği değerlendirmesinde bulundu.

banner13
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner11
parçalı bulutlu